Czasami pomalowana na jeden kolor ściana sprawia wrażenie pustej

Czasami pomalowana na jeden kolor ściana sprawia wrażenie pustej. Czegoś brakuje, zbyt dużo wolnej przestrzeni – tylko co z tym zrobić?

Oczywiście, istnieje całe mnóstwo metod: można powiesić obraz lub galeryjkę małych obrazków, szafkę, różnego rodzaju dekoracje, a nawet nakleić tapetę lub fototapetę. Istnieje jeszcze jedna możliwość – wciąż stosunkowo mało popularna, choć coraz częściej spotykana również w polskich mieszkaniach. To naklejki na ścianę – prosty, a niezwykle oryginalny sposób na odmianę wnętrza.

Zasadniczo można spotkać się z różnymi typami naklejek. Do najciekawszych, a zarazem bardzo odważnych należą naklejki z inspirującym cytatem lub innym tekstem. Przykładowo – młode małżeństwo może ciekawie ozdobić swoją sypialnię naklejką z romantycznym napisem, a po kilku latach dokleić na reprezentacyjnej ścianie salonu mądry i rozczulający cytat na temat rodziny. Ciekawym pomysłem są również naklejki z napisem wplecionym w motyw graficzny. W ten sposób łatwo udekorować pokój dziecka, wplatając jego imię w rysunek postaci z ulubionej bajki bądź ładnego motywu dekoracyjnego.

Do białej ściany dobrze pasują wielobarwne naklejki z motywami przyrodniczymi lub artystycznymi, które – pod warunkiem dobrego doboru – bogacą wnętrze i dodadzą mu „tego czegoś”. Ciekawostkę stanowią również naklejki 3D. Zasadniczo występują one w dwóch odmianach: naklejki płaskie z nadrukiem imitującym głębię oraz naklejki rzeczywiście ukształtowane tak, by odstawać od ściany. Oczywiście, każda naklejka może ciekawie urozmaicić wystrój wnętrza, tak samo jak z każdą aranżacją można przesadzić i otrzymać źle wyglądający efekt.