Płytki to element wystroju wnętrz

Płytki to element wystroju wnętrz, który znajduje się chyba w każdym domu. Oczywiście, występują one w przeróżnych rodzajach, a podczas ich zakładania skupiamy się głównie na wyglądzie i jakości. Nie mniej istotny jest wykończenia wnętrz Warszawa jednak odpowiedni klej – niewłaściwy wybór może nas bowiem zaskoczyć w kilka miesięcy po założeniu płytek, kiedy to te drobne elementy naszego wymarzonego mieszkania zaczną pękać i się odkształcać lub odpadać.

Jak wybrać odpowiedni klej?

Podstawowym kryterium jest miejsce, w którym płytki się znajdują. Oczywiście, różne kleje stosuje się do płytek wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz. Nie jest to jednak jedyny podział – w marketach budowlanych bez trudu znajdziemy bowiem specjalne kleje do łazienek czy kuchni, tworzone z uwzględnieniem szczególnych warunków panujących zazwyczaj w tych pomieszczeniach.

Niemniej istotny jest rodzaj płytek oraz powierzchni, na której będą przyklejone. Podczas zakupu kleju należy poinformować sprzedawcę o tym, jakie płytki (flizy, glazura, klinkier, terakota, gres itp.) i na jaką powierzchnię (cement, beton, płyta gipsowa itp.) będziemy naklejać. Ma to związek z różnicami w nasiąkliwości poszczególnych gatunków płytek. Istotnym czynnikiem jest także równość podłoża. Jeśli wybierzemy klej o niskiej tolerancji maksymalnej i minimalnej grubości, to jego właściwości ulegną osłabieniu w miejscu nierówności na zaklejanej powierzchni. Znaczenie przy wyborze kleju może mieć nawet rozmiar płytek, dlatego warto wspomnieć o nim sprzedawcy w markecie budowlanym – szczególnie, gdy płytki są niestandardowo duże lub małe.